Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kakemono 8023195



*

nr 802 3195


Kakemono

Kina


Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2013
kl 19:03:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/1 16:42:33 1      300 kr
20/1 20:36:11 2      450 kr
20/1 21:56:58 1      400 kr
20/1 21:57:25 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kakemono kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:06
  • 9315 Akvarell
    Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:45




Ladda ner broschyr